14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

МИЛЕНИКОТ НА КОМИТИ, ЏАМБО ОТКРИ НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА: Кога реков останувам во Вардар ме прашаа дали сум нормален!?

Поранешниот Вардаровец и еден од адутите на Веселин Вујовиќ, Страхиња Милиќ – Џамбо призна дека доаѓањето во Вардар и Македонија воопшто му било сосема случајно.

Во тоа време играл во Партизан, каде е и сега, и дошол на покана на Веселин иако не му било баш по мерак.

– Во тоа време не сакав да дојдам долу, но клубовите веќе се беа договориле и така излезе. Мислев прво ќе дојдам на три месеци и тоа е тоа. Дојдов со страв, не знаев што се случува таму. Некои луѓе кои веќе биле таму не ми имаа дадено вистинска слика за Скопје и Македонија, па со самото тоа и за Вардар. После само два дена во Скопје реков дека го продолжувам договорот на една година и покрај тоа што ме чекаше тригодишен договор во германски клуб. Ме прашаа дали сум нормален, но ете, вели Џамбо.

На жешкото столче призна уште нешто, а тоа дека за да остане во Вардар требало да ослабе, но и дека заради овој клуб ја одбил Барселона…

Што уште кажа гледајте во видеото во продолжение:

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести