7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Мбапе донел одлука дека сака во Реал Мадрид!

Еден од најдобрите млади играчи во моментов Килијан Мбапе, наводно донел одлука на крајот од сезоната да замине во Реал Мадрид, пишува „АС“.

Мбапе наводно го информирал раководството дека сака да игра за „кралевите“, но на челните луѓе на ПСЖ е дали ќе го пуштат сега со отштета, или во 2022 година кога ќе му заврши договорот.

Наводно Реал Мадрид е подготвен да му понуди побогат договор на Мбапе за да го убеди да пристигне на „Сантијаго Бернабеу“.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести