14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

ЛЕПА БРЕНА СО УЛТИМАТУМ ДО ВРАБОТЕНИТЕ – КОЈ НЕ САКА, ЌЕ ЛЕТА ОД РАБОТА..

Фолк пејачката Лепа Брена постојано е активна на социјалните мрежи, па така од редовните патувања со сопругот во овие времиња кога настапи и музика нема тие се насочија кон тоа максимално да го посветат времето еден на друг, за што редовно објавуваат фотографии.

Во деновите кога тие прават пауза од луксузните патувања, среќниот пар остатокот од времето го минува дома, а како новитет со кој се пофали Брена беше дека таа ја примила дозата со која ќе стане поотпорна на новата болест, но едно нешто кое го забележаа сите е дена Брена имаше посебно барање и до вработените во нејзиниот дом, а тоа беше и тие да ја примат дозата со што сите ќе бидат побезбедни.

„Сите во мојата куќа примија доза, дури и оние кои работат за нас. Секој има право да одлучи што ќе прави. Сакам да ги прегрнам оние кои ги сакам“, вели Брена.

Брена по дозата направила антитела, а резултатот бил 18.000.

Инаку, како што откри на социјалните мрежи, пејачката по една годишна пауза за своите фанови подготвува нешто специјално, односно старите песни ги преработува во нови аранжмани.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести