11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Како што и официјално објавија Холанѓаните, Македонија на 21 јуни, во третиот меч од групата на ЕУРО во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи. Познато е дека тогаш ривал ќе биде домашната селекција на Холандија, претходно играме ќе играме со Австрија и Украина во Букурешт.

Тие 12.000 гледачи прават 25% од капацитетот “Јохан Кројф Арената“ во Амастердам, а ако епидмемиолошката ситуација се подобри, во однос на Ковид-19, бројот на фановите кој ќе може да бидат на трибините секако дека ќе биде зголемен.

Сепак секој фан кој ќе сака да присуствува ќе мора има и негативен корона-тест. Останатите безбедносни протоколи дополнително ќе бидат познати.

Оваа вест ја потврди Гијс де Јонг, директорот на турнирот во Анмстердам за ЕУРО 2021.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести