11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ОВИЕ ТРИ МЕСТА СЕ “ОМИЛЕНИ” НА ЖЕНИТЕ КОИ ИЗНЕВЕРУВААТ

Истражувањата покажуваат дека неверството на мажените жени сега е многу позастапено отколку порано. Многумина веруваат дека само мажите ги изневеруваат своите партнерки, сепак, ова е далеку од вистината.

Според Националниот центар за истражување на јавното мислење на САД, околу 40 проценти од мажените жени имаат поголема веројатност да ги изневеруваат своите сопрузи отколку пред 20 години.

Бракот веќе не е како што беше порано, неверството и недовербата зазедоа големо место кога станува збор за партнерствата.

Причините за изневерување можат да бидат различни, од незадоволни сексуални потреби, до т.н. емоционално раскинување, кога ќе се најдете во врска која станува само навика и негувате сè помалку емоции кон партнерот.

Се смета дека емоционалното вознемирување и разочарување се главните причини зошто жените се чини дека изневеруваат.

Еве неколку места каде жените најмногу ги изневеруваат своите сопрузи:

На ноќно излегување

Ноќните излегувања се една од опциите кога станува збор за неверство. Заинтригирани од алкохолот, добра музика и пријатели, ние често не размислуваме трезвено за тоа што го правиме. Жените често кога излегуваат со пријателки сакаат да ги исфрлат своите фрустрации и често поради тоа може да се случи да изневерат

Хотели

Одмор, семинар на убаво место може да биде и добра средина за жена која може да ве измами. Постојат шанси да се сретне со некој кој ќе и посвети многу поголемо внимание отколку што обично добива од вас. Одвојте малку време и посветете и се на својата сопруга.

Задоволете ги нејзините потреби и посветете и внимание, затоа другите мажи ќе бидат ирелевантни за неа.

Јавни места

Големата возбуда од случајниот секс може да биде привлечна за некои жени. Ова може да се случи на кое било јавно место како што се тоалети, трговски центри и други јавни места

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести