5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ХАОС ВО ДУБАИ: 15 РУСИНКИ ГОЛИ ПОЗИРАА НА ТЕРАСА, СИТЕ СЕ УАПСЕНИ И ИМ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР (фото 18+)

Полицијата во Дубаи уапси група на луѓе поради непристојно однесување во јавност откако се појавија видео снимки и фотографии на кои може да се видат повеќе голи девојки на сред бел ден на еден од балконите од зградите во елитната Марина.

Според законот во Обединетите Арапски Емирати кој се темели на конзервативниот Шеријат, голотијата и развратното однесување се казнува со до шест месеци затворска казна, а споделувањето на порнографска содржина исто така е казниво со парична и затворска казна.

Најмалку 15 модели, наводно од Русија, Украина, Белорусија и Молдавија се соблекле целосно голи за време на фотосесија за израелска интернет страница.

Снимката на која што може да се видат голите модели е направена од соседната зграда, а откако беше објавена на социјалните мрежи ја шокираше нацијата која со затвор ги казнува дури и паровите кои се бакнуваат во јавност.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести