7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Од 22 до 23 часот ќе можат да се изнесат домашните миленици

За време на забраната и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Северна Македонија, сите граѓани кои живеат во станбени објекти за колективно домување и што имаат домашни миленичиња (кучиња), може да ги изнесуваат надвор од своите домови во вечерните часови во времетраењe од еден час, почнувaјќи од 22:00 до 23:00 часот, најмногу до 100 метри од објектот каде живеат.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести