14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ЛЕПА БРЕНА ПРИМИ ВАКЦИНА И ГИ ПОДРЕДИ СИТЕ ОСТАНАТИ…

Лепа Брена проговорила за мотивот за вакцинирање против корона вирусот и признала дека тоа го направила и заради себе и заради другите.

– Имам години, имам деца, семејство, пријатели, имам внуче, фамилија и сакав да се заштитам и себе и нив од какви било проблеми. Мислам дека сум во втората половина од животот кога сум сопственик на својот живот и сакам остатокот да го поминам стабилно. За мене искажувањето љубов не е преку мрежите. Сите кај мене дома се вакцинирани, дури и оние кои работат за нас. Сакам оние кои ги сакам да ги гушнам, јас така искажувам љубов“, рекла пејачката која се вакцинирала со Фајзеровата вакцина.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести