6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ДВАЈЦА ДИЛЕРИ НА ХЕРОИН УАПСЕНИ ВО ТЕТОВО


На 06.04.2021 околу 11.30 часот на ул.„Љуботенска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода О.В.(42) и Р.Р.(40), од тетовски Пирок и Б.Љ.(40) од Тетово, затоа што при преглед кај нив бил пронајден хероин. Тие се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести