10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ХОРОР ВО ЖИВО НА ТЕЛЕВИЗИЈА: Пиштол во глава и ограбен новинар пред камерите (видео)

Во Еквадор, новинарот Диего Ординола и неговата снимателска екипа биле ограбени под закана со пиштол.

Среде бел ден, ТВ новинарот во Еквадор неодамна бил прекинат среде снимање од човек со пиштол, кој нему и на камерманот им ги зел мобилните телефони.

Екипата се обидела да го следи крадецот со камерите, но откако слегле под мостот, веќе не можеле да го фатат. Тие продолжиле со снимањето за да на полицијата и олеснат да го пронајде виновникот.

Во меѓувреме, новинарот им се заблагодарил на сите за пораките за поддршка и повикал на обединување на нацијата во борбата против криминалот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести