24.8 C
Skopje
среда, септември 27, 2023

ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20:00 – УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ЗАТВОРЕНИ 14 ДЕНА !?

Се очекува Владата денеска да донесе нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот откако претпладното таква препорака произлегла од заседанието на Главниот координативен штаб, пренесува „360 степени“.

Како што дознава порталот 360 степени, од утре па во наредните 14 дена ќе бидат затворени угостителските објекти. Исто така, за два час порано се поместува и почетокот на полицискиот час, така што наместо во 22:00 часот, тој ќе почнува од 20:00 часот и ќе трае до 5:00 часот изутрина.

Во текот на денов се очекува Владата да одржи седница и да ги формализира одлуките.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img