10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Лоши вести за Манчестер Ј.: Заврши сезоната за Ентони Марсијал

Напаѓачот на Манчестер Ј., Ентони Марсиал ќе го пропушти остатокот од сезоната поради повредата на коленото добиена за време на настапите за француската репрезентација. Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер, ја потврди веста пред неделниот натпревар со Брајтон.

„За жал, тој се повреди за време на настапите за Франција. Пред репрезентативните натпревари треба да се надевате дека сите ќе се вратат здрави. Да се ​​изгуби Ентони за остатокот од сезоната е навистина разочарувачки, особено по информациите од француската страна дека нема ништо сериозно со него“, изјави норвешкиот стратег.

25-годишниот напаѓач се повреди за време на квалификацискиот меч за СП 2022 меѓу Франција и Казахстан.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести