6 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021
spot_img

ЗГОДНИ И ВО ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА! Се соблекоа медицински сестри

Студијата во која медицинските работнички беа ставени на столбот на срамот заради делење фотографии во бикини, предизвика низа непримерени коментари на социјалните мрежи.

Минатото лето студијата „Распространетост на непрофесионална содржина на социјалните мрежи меѓу младите васкуларни хирурзи“ осамна во изданието Journal of Vascular Surgery.

Магазинот „несоодветната облека“ ја дефинирал како „фотографии во долна облека, провокативни костими и провокативно позирање во бикини.“ Набрзо, непримерните оценки за здравствените работнички се повлечени, но лавината коментари веќе ништо не можело да ја запре…

А здравствеите работнички го возвратиле ударот на овој сексистички пристап, и го преплавиле интернет просторот со фотки во бикини. И не само тоа освен фотка во бикини, објавуваат и фотка во униформа, како и ознаката #MedBikini.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести