5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Бомба во НБА-лига: Леброн и Кари во ист тим

Во НБА-лигата продолжува трендот на создавање на супер тимови за освојување на титулата.

Харден, Иривнг и Дурент, заедно со уште неколку ветерани постанаа легитимни кандидати за тронот, од оваа сезона сите тројца играат за Бруклин, а на сето ова одговор Леброн Џејмс, кој минатата сезона ја освои титулата.

Заедно со Ентони Дејвис беа одличен тандем, но од таборот на Лејкерс веќе размислуваат за уште една ѕвезда, доколку тоа се оствари ќе биде вистинска бомба. Засега е само најава, Стеф Кари е желбата на Леброн Џејмс, кој го повика во Ол-стар тимот, а сега веќе го гледа како свој соиграч. На Кари договорот со Годен Стејт му истекува во 2022 година по што ќе постане слободен агент.

Доколку се спојат во Лејкерси, битките за титулата дефинитивно ќе станат уште поинтересни.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести