5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

РАМБО АМАДЕУС ИСКРЕНО РАСКАЖА ЗА БОРБАТА СО КОВИД-19: Од вирусот ги заборавив пола текстови..

Музичарот Антоније Пушиќ, попознат како Рамбо Амадеус неодамна прележа корона вирус, а сега открива како се изборил, но и што му се случува после опоравувањето.

– Да му е*ам мајката, ги заборавив пола текстови на песните, ќе биде шоу на настапите ако се збунам, се пошегувал Рамбо и додал дека се чувствува како да не бил во болница.

– Всушност бев најлесен пациент во собата. Но кога низ прозорецот гледате погребно комбе кое не е за едно лице, како излегува од болничкиот круг не ви е сеедно, рекол и додал дека пандемијата не е ништо необично, туку човештвото ја плаќа цената заради нашето однесување кон природата.

– Треба да бидеме повнимателни и кон природата и едни кон други. Короната дојде како казна и опомена. Се разбира, ако сите не ги смениме погледите на живот, а попатно и навиките, тогаш не сме извлекле поуки, додал Рамбо.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести