6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ВИСТИНСКИ ХИТ! СПОРЕД ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ОВА Е ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА (видео)

Повеќе од 40 дена останале од почеток на Евровизија, а опклада за победник одамна започнала.
Британска обложувалница Smarkets која е препознатлива по одлични предвидувачки резултати, меѓу останатите, и за претседателски избори, предвидува победничка на овогодишниот Евросонг ќе биде пејачката од Малта Дестини, со што засега и даваат 17 отсто шанса за победа.

Победа на претставничката на Малта предвидуваат и други обложувалници со што е на врв откако нејзината песна “Je Me Casse” е објавена на Јутјуб.
Малта како победник ја гледаат и во анкети со што на

Wiwibloggsu Малта со денови е на самиот врв по број на гласови од анкетираните.
Малта оваа година ја претставува малтешко-нигериска пејачка Дастини која има 18 години. Таа пее на англиски јазик, а во кус дел на француски сленг.

Дастини веќе победила на Евросонг за деца, 2015. година.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести