14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

БАЛКАНСКА УБАВИНА: АНА ИВАНОВИЌ БЕЗ ШМИНКА ГИ ВООДУШЕВИ ФАНОВИТЕ (фото)

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ (33) отсекогаш важела за една од најубавите спортистки и може да се пофали со својот беспрекорен тен.

Ана ужива во семејниот живот со сопругот, поранешен германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер и синовите Лука и Леон.

Сега поранешната тенисерка на својот Инстаграм профил сподели момент од уживање додека го пие кафето и тоа – без грам шминка на своето лице.

„Најдобар начин да го започнете денот“, напишала Ана во описот од фотографијата.

Нејзините следбеници со причина биле воодушевени од нејзиниот природен изглед, па поради тоа добила премногу коментари и пофалби за својата убавина.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести