10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Интер ја одреди цената за Лукаку

Според „Corriere dello Sport“, Интер би можел да продаде еден или двајца врвни играчи ова лето.

Еден од нив е Ромелу Лукаку, а бараната цена за неговите услуги изнесува 120 милиони евра. За овој фудбалер заинтересирани се Барселона и Манчестер Сити, кои исто така фрлија и око на Мартинез.

Интер во своите редови го донесе Лукаку за 80 милиони евра во 2019 година од редовите на Манчестер Јунајтед, постигна 59 гола за 85 одиграни натпревари, оваа сезона е незапирлив и го води својот тим кон титулата во Серија А.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести