11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

14 прекршоци на забраната за движење, 534 санкции за неносење маска

Од 22.00 часот (01.04.2021) до 05.00 часот (02.04.2021) констатирано е дека 14 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (01/02.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 534 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Кови

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести