10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

Продолжен притворот за Веља Невоља и неговата група

Судијата за претходната постапка на Високиот суд во Белград го продолжи притворот за Вељко Беливук, познат како Веља Невоља и Марко Миљковиќ за уште 30 дена, пренесуваат медиумите во соседството.

Продолжен е притворот за уште 18 осомничени кои се членови на криминалната група.Оваа одлука е донесена поради опасност од бегство, опасност дека ако останат на слобода можат да уништат, сокријат, променат докази или траги на кривичните тела, како и заради околностите што укажуваат дека тие повторно ќе извршат злосторства во краток временски период.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести