14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Приведен дилер од Тетово за издржување казна затвор

Денеска (02.04.2021) во 10.15 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Ш.Р.(44) од Тетово, осуден на на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.
Тој бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.   

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести