5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

На 01.04.2021 во 14.00 часот во с.Неготино, гостиварско, полициски службеници од СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, врз основа на судска наредба, го привеле Ш.С.(46) од с.Неготино, осуден на затворска казна за сторени кривични дела „грабнување“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“.  
Тој бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.   

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести