14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Јуве потврди, Бонучи е позитивен

Тимот на Јувентус предмалку потврди дека Леонардо Бонучи е позитивен на коронавирус. Тестот кој бил направен утринава откако Бонучи се врати од настапите за репрезентацијата покажа дека Бонучи веднаш треба да замине во карантин и дека нема да биде во можност да настапи на гратското дерби викендов против Торино.

Бонучи е втор играч на Јуве деновиве кој е позитивен по Мерих Демирал кој пак излезе позитивен при престојот во кампот на репрезентацијата на Турција. 

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести