11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Две потреса еден по друг се случиле вечерва во среден Јадран

Две потреса еден по друг се случиле вечерва во среден Јадран.

Првиот се случил во 20 часот и 39 минути. Магнитудата изнесувала 2,7 спрема Рихтер, а епицентарот бил 95 километри јужно од Сплит.

Вториот се случил во 20,49 часот. Магнитудата била 3,7 спрена Рихтер, а епицентарот бил 120 километри јужно од Сплит, пренесува Индекц.хр.

Двата потреса биле на длабочина од 10 километри

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести