14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

ОВА РЕТКО КОЈ ГО ЗНАЕЛ: Аркан имал и друг надимак

Многу малку се знаат за овие детали!

Жељко Ражнатовиќ сите го викале Аркан, но малкумина знаат дека покрај овој, имал уште еден прекар.
Она на јавноста што не и познато дека во полициските документи на Ражнатовиќ стои забележан и како Хибрид.

Ретко кој би претпоставил дека водачот на Тигрите својот на далеку познат прекар го добил по главниот јунак во омолениот цртран стрип – волшебникот од Арканус.

Жељко Ражнатовиќ Аркан 15 јануари 2000. година убиен е во атентат. Светлана Цеца Ражнатовиќ останала вдовица со тригодишен син и двегодишна ќерка, тогаш се повлекла од јавниот живот на некое време.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести