7 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

НЕ СЛУЧАЈНО ВАЖИ ЗА НАЈУБАВА ВО СВЕТОТ – МОНИКА БЕЛУЧИ НА 56 ГОДИНИ ВО ХРАБРА КОМБИНАЦИЈА ГИ ЗАПАЛИ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ (фото)

Моника Белучи важи за една од најубавите жени на светот, иако има 56 години, изгледа исто толку убаво како пред 30 години.

Ова е поткрепено со фактот дека италијанската модна куќа „Долче и Габана“ ја ангажираше како модел во шестата деценија!

За оние кои не знаат, Моника започна да се занимава со модата уште кога имаше 16 години.

Ова не е прв пат таа да соработува со оваа модна куќа. Во далечната 1989 таа прв пат се појави во неверојатно парче за кое ден денеска се зборува.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести