10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

НЕ МУ Е ЛЕСНО НА КЕБА: “Драгане, полошо те ограбиле отолку Роналдо за голот..”

Дилемата на Кеба кога се разбудил на денот на снимањето – Имам 150 динари – да снимам спот за тие пари или да одам на кафе. Другото е историја… Спот правен во пауер поинт… Спот од друга планета… Драгане, полошо те ограбиле отолку Роналдо за голот…, Колку непријатно… Нов музички правец-Кебализам…, ова се само дел од коментарите кои фолкерот Драган Којиќ – Кеба ги добил откако на јавноста и го претставил видеото за најновата песна „Дибидам“.

Темата на новата песна е пандемијата и како таа влијаела на луѓето, и тоа не е спорно, туку апстрактниот начин на кој Кеба го претставил сето.

„Нема Марина Туцаковиќ да ме дере, сам ќе си напишам песна“, стои во описот на видето, а смешни коментари под него има колку сакаш.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести