14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

Неверојатно, расте цената на капитенската лента на Роналдо

Кристијано Роналдо на дуелот со Србија ја фрли капитенската лента, откако судијата не го призна неговиот гол. По овој потег на португалскиот фудбалер, неговата лента стана предмет за хуманитарна акција за спас на животот на едно детенце.

Капитенската лената се најде на аукција, според информациите кои доаѓаат од Србија цената на истата засега скокна на речиси 11.000 евра. Хумантираната акција ќе трае уште два дена, што пак значи дека ќе бидат собрани многу повеќе пари за малиот Гаврло, на кого му се потребни два и пол милиони евра за лекување.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести