8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

НЕВЕРОЈАТНО: Опра заработи 7 МИЛИОНИ ДОЛАРИ од интервјуто со Меган и Хари

Најпознатата водителка во светот, Опра Винфри заработи не помалку туку цели седум милиони долари од едно интервју.

Станува збор за ексклузивното интервју со британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл кое го направи познатата Опра Винфри.

Зад интервјуто стои нејзината компанија „Harpo productions„, а таа ги продаде правата за пренесување на интервјуто до станицата CBS за седум милиони долари.

Во двочасовно интервју, кое беше емитувано на телевизијата CBS, парот зборуваше за расизмот и дисфункционалноста на кралското семејство.

Според проценките на Нилсен, целото интервју го гледале во живо 17 милиони гледачи. Иако интервјуто беше емитувано во ударно време, овој број гледачи се смета дека е исклучително голем (со исклучок на преноси на спортски настани).

Меган откри дека размислувала за самоубиство, додека Хари рече дека тој и неговото семејство се чувствувале „заробени“ додека го воделе кралскиот живот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести