6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

АНТОНИА ГИГОВСКА Е ВО ТОП ФОРМА – СО СЛИКИ ОД ТЕРЕТАНА ГИ ПОЗДРАВИ ФАНОВИТЕ (фото)

Младата и талентирана пејачка, Антониа Гиговска го искористи периодот додека одмара од музичките настапи, концерти да си посвети време на себе и својот физички изглед.

Имено, 20годишната пејачка неодамна се пофали дека благодарание на правилна исхрана и физичка активност успеала да ослабе 19 килограми.

Нејзината нова и витка линија, може да се забележи и на нејзините нови фотографии на кои изгледа позгодно од било кога.

Гиговска е активна на „Инстаграм“ каде што понекогаш знае да објави фотографија од теретана и како вежба.

Така беше и овојпат кога македонската пејачка пред огледало позираше во спортска оперема и клекната поза и го покажа крајниот резултат од вежбањето и слабеањето.

Од приложеното може да се забележи дека младата пејачка ја довела својата линија до совршенство, а таа изгледа среќно и задоволно.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести