14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

АНТИ-ШПИОНСКА АКЦИЈА ВО ИТАЛИЈА: Италијански офицер и руски воен офицер фатени на дело!

Италијанската полиција во Карбинери денес објави дека уапсила офицер на руската армија и капетан на италијанската морнарица под сомнение дека се занимавале со шпионажа.

Во соопштението се наведува дека карабинерите интервенирале за време на нивниот таен состанок, кога италијанскиот офицер го предал документот во замена за пари, пренесува Ројтерс.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести