14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ФИЛИПЧЕ МУ ОДГОВОРИ НА ПЕНДАРОВСКИ: Изненаден сум, сликите од Србија не се срам, туку солидарност

  • Изненаден сум од изјавата на претседателот Пендаровски, сликите од Србија не се срам, тоа е одраз на солидарност во услови на криза. Покрај нашите граѓани се вакцинираа и граѓани на соседните земји, но ниеден претседател не рече дека е тоа срам за неговата земја. Владата прави максимални напори да обезбеди вакцини, а вакцинацијата започнува веќе од утре. Претседателот на државата како институција исто така би требало да игра значајна улога во сите овие процеси на набавки. За жал, конкретна поддршка од Пендаровски изостана. – напиша Министерот Филипче на Фејсбук.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести