10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ОГРАБЕНА БИЈОНСЕ: Украдени предмети вредни над 1.000.000 долари

Бијонсе доживеа вистинска непријатност кога разбојници упаднаа во нејзиниот магацин каде што ги чува своите скапоцености.

Од магацинот украле предмети во вредност од над 1.000.000 УСД.

Од полицискиот оддел во Лос Анџелес за новинарите изјавија дека крадците избегале со скапоцености што претежно им припаѓаат на добитници на Греми, вклучувајќи многу скапи чанти, обувки и фустани. Тие зедоа и детски играчки и фотографии на еден нејзин стилист. Меѓу предметите е и славниот фустан со дијаманти, кој Бијонсе го носеше на Греми наградите.

Досега немаше апсења за овој случај, а полицијата сè уште истражува кој е вмешан.

На почетокот на оваа година, Мајли Сајрус исто така изгуби голем број лични предмети поради кражба. Во јануари беше провален складот ​​на Мајли во Лос Анџелес, кога и беа украдени многу облека, семејните фотографии и другите сентиментални спомени.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести