6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

МАКЕДОНЦИ ДЕЛ ОД КЛАНОТ НА ВЕЉА НЕВОЉА !? – ОВА СЕ ИМИЊАТА..

Бандата на Вељко Беливук познат како Веља Невоља е осомничена за најтешки кривични дела, како убиства, трговија со дрога, но и неовластено држење наркотици и експлозивни направи.

Поради сомневање дека формирале криминална група која се состои од најтешки кривични дела, по шестмесечно набудување, полицијата по налог на Обвинителството за организиран криминал уапси 22 лица.

Станува збор за Владо Георгиев, Милош Будимир, Марко Будимир, Александар Вучеjиќ, Владе Драганиќ, Немања Лакичевиќ, Милован Тадиќ, Никола Спасојевиќ, Марко Миjковиќ, Дејан Тесиќ, Филип Ивановски, Небојша Јанковиќ, Жељко Коџиќ, Слаѓана Секулиќ, Борис Карапанџиќ, Никола Стефановиќ, Срѓан Лалиќ, Немања Ѓуриќ, Владимир Грек, Вук Вучиниќ и Марко Андриќ.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести