6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

148 санкционирани во Скопје, од кои 91 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 148 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 91 санкција, седум за возење без возачка дозвола, четири мерки за недавање првенство на минување на пешаци.

Изречени се три санкции за користење мобилен телефон, осум за минување на затворен сигнал (црвено светло), четири за некористење сигурносен појас и 14 за непрописно паркирани возила.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести