10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се борат за живот, Заев и Филипче возат мотори, не се грижат за здравјето на граѓаните, а го распаднаа здравството

Здравствениот систем во катастрофална сосотојба, по неколку десеттина умираат секој ден од корона, лекови нема, болнички кревети нема, лекари и воопшто медицински персонал нема. 

Секако нема ниту вакцини, ниту е вакциниран медицинскиот персонал, ниту е доволна оваа количина од Ковакс механизмот, која и доцни.

Граѓаните ја преплавија Србија за да се вакцинираат.

Филипче и Заев за ова не се интересираат.

Зошто би се интерсирале?!

Филипче и Заев си возат мотори, се релаксираат.

Власта се релаксира, граѓаните се борат за живот.

Ова е Македонија водена од Заев. 

На ваквото однесување мора да му се стави крај! За сета оваа негрижа за граѓаните и катастрофата во која е здравствениот систем, Заев и Филипче ќе одговараат!

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести