11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СДСМ: Како што не се израдува за приемот, така не честиташе за една година членство во НАТО, Мицкоски е на спротивната страна од државните интереси

Република Северна Македонија одбележа една година од полноправното членство во НАТО.

Со членството во НАТО реализиравме една од двете приоритетни стратешки цели поставен уште на Денот на независноста.

Денес, нашата држава е рамноправен член на најмоќниот воено-безбедносен сојуз.

Исто како што пред една година не честиташе за приемот во НАТО, така Христијан Мицкоски не честиташе ниту за една година од членството на Северна Македонија во НАТО.

Мицкоски немаше сила ниту да аплаудира во Собранието кога беше ратификуван влезот во НАТО, немаше сила ниту вчера да ја честита првата годишнина од членството.

Мицкоски е на спротивната страна од државните и националните интереси, тој е антизападен антиевропски политичар, единствен на браникот на криминалот, кој сака државата да ја врати во режим и изолација.

Граѓаните тоа одамна го знаат, затоа и шест пати го казнуваат на избори, затоа тој уште долго ќе биде опозиција

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести