10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Реклама од само 30 секунди за време на Оскарите ќе чини два милиони долари

Најновото доделување на наградата Оскар не чека за еден месец, а како што стојат работите, рекламите што ќе бидат прикажани за време на овој настан ќе чинат многу.

Според „Variety“, телевизијата ABC наводно бара два милиони долари за да емитува реклама од 30 секунди на Оскарите оваа година.

Оваа информација е потврдена од два неименувани извори кои биле информирани за ситуацијата.

Она што ги загрижува радиодифузерите е дека рејтингот на Оскарите опаѓа. Имено, минатогодишните Оскари, кои се одржаа непосредно пред крајот на пандемијата, достигна најнизок рејтинг од само 23,6 милиони – што е за 6 милиони помалку од претходната година.

Овој тренд се очекува да продолжи и оваа година.

Церемонијата на доделување, како што е познато, е на 25 април.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести