6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ПУТИН ОТКРИ ДАЛИ ИМАЛ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ ПО ПРИМАЊЕТО НА ВИКАЦИНАТА (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин во емисија на ТВ „Russia 1“ откри дека очекувал некои несакани ефекти по вакцинацијата против вирусот корона. Како што рече, тој ставил термометар покрај креветот за секој случај.

Путин вакцината ја прими на 23 март, а сè помина покрај медиумските камери. Не е откриено која од трите руски вакцини ги примил шефот на руската држава.

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков тогаш рече дека претседателот се чувствува добро, а самиот Путин најави дека, откако ќе развие антитела, ќе ги прошири агендата и состаноците.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести