6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

НАЈСКАПАТА МАСКА ВО СВЕТОТ – 250.000 ДОЛАРИ (фото)

Не, нема да ве заштити подобро од другите маски.

Луксузна компанија за креирање и произвотство на накит Jacob & Co ја претставила својата заштитна маска вредна дури 250 илјади долари (212.215 евра)

Во прашање е маска која нема да ве заштити подобро од другите маски кои се достапни на пазарот, но таа не заштитува, туку е престиж – маска покриена со “мрежа“ од бело злато и која дава илузија дека во прашање е платно кое е покриено со дури 3.040 ситни дијаманти.

Необичниот моден детал може да се пофали и со вкупно 73.27 карати.

Маската е тешка неполни 157 грама. Од компанијата истакнуваат дека е предвидено оваа маска да се носи стандардно прку заштитна маса, спрема која е моделирана.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести