14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Од утринава колони возила ја напуштаат Македонија , се оди во Србија на вакцинирање

Од утринава колони возила ја напуштаат Македонија. Камерите на Граничниот премин на Табановце покажуваат километарски колони од автомобили и автобуси со граѓани кои одлучија да се вакцинираат против корона вирусот кај нашиот северен сосед.

Иницијативата за масовно вакцинирање во Белград, но и на други вакцинални пунктови ја покренаа стопанските комори од регионот, па така од вчера, но и во текот на викендот се очекува илјадници граѓани да се вакцинираат.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести