6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

КВО НЕШТО НЕ СТЕ ЧУЛЕ: Се разбудил со пиштол на чело, а тоа добил најлудо барање од крадецот

Полицијата во округот Мичиген, Хаутон, имаше полн раце во средата наутро и бараше низ предградието крадци на мачиња.

52-годишен маж од градот Калума во четири часот наутро пријавил дека бил „посетен“ од крадец кој од него побарал да ме предаде две мачиња од неговата куќа.

  • Почувствував цевка на челото. Се разбудив и ја погледнав смртта во очи. И тогаш едно лице со маска ми рече да му ги дадам момашните мачиња во торба. Знаел дека ги имам, очигледно и дека се расни. Отпрвин мислев дека некој се шегува со мене. Му дадов едно, молејќи го да го задржам другото и што е најинтересно, тој се согласи. Но, веднаш го пријавив во полиција, рече неименуван човек, пренесува „Daily Star“.

По неколкучасовно пребарување, полицијата пронашла маж во друг град во областа, но без мачето.

  • Жал ми е што изгубив едно, но барем имам уште едно. Не се плашам ако повторно ќе дојде пред мојата врата. Веќе инсталирав систем за безбедност и можам да го повикам обезбедувањето за една минута, рече човекот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести