6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА: Хорор повреда на бодибилдер (видео)

Бодибилдерот Рајан „Биг Риг“ Кроули претрпе сериозна повреда.

Кроули се здоби со тешка повреда на мускулот додека се обидуваше да крене 220 килограми на клупата за гради.

Мускулот на Кроули едноставно пукна додека подигаше огромна тежина. За среќа, членовите на тимот беа близу и успеаја да ги фатат тегови, затоа беше избегната посериозна повреда.

– Не можам да верувам што се случи. Јас комплетно го скинав мускулот до коска – напишал Кроули, кој веќе е опериран и ќе паузира неколку месеци.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести