9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЛАН СТАНКОВИЌ: Ние ги броиме “силуваните“ поради слава и промоција на своите серии

Пејачот Милан Станковиќ се огласил на социјалниата мрежа Твитер по повод актуелните случувања во земјата.

Пејачот најпрво напишал твит во кој го споделил своето мислење.

– Власта Велисављевиќ вакциниран а починал од корона! Case klosed!  А останатите заболени после вакциниеање не се сметаат?! Само ние убаво да ги броиме “силуваните“ поради слава и промоција на своите серии филмови. Од тоа животот ни зависи, Дали? Па багро подла и лицемерна! – Напишал Милан Станковиќ и наишол на на бројни критики на корисникот на оваа социјална мрежа, кој потоа се обратил со следни твитови:

– Ботовите мислете дека со оспорување, со банализирање и демонизирање врз мене, можат да ги оспорат фактите! Не вреди. Тие остануваат и без мене – напишал Милан и продолжил:

– Слободно спалите ме мене, забранете ми го правото на мислење бидејќи и онака ми е онака забрането правото на работа, интегритет, движење. Се навикнав да живеам без основните човекови права – заклучил пејачот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести