9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Роналдо со ултиматум: Донесете ми две засилувања, или заминувам

Италијанските медиуми пишуваат дека Кристијано Роналдо упатил ултиматум до челниците на Јувентус, да донесат две засилувања, во спротивно, наводно се заканил дека ќе си замине до тимот.

Роналдо наводно барал да биде донесен Карим Бензема, и еден играч од средниот ред, класичен плејмејкер.

Сепак, до неговата прва желба веројатно нема да дојде, затоа што Реал Мадрид нема намера да го пушти Бензема. Тој е миленик на Зидан, а згора на тоа игра во голема форма. За ова втората варијанта е нешто поверојатна..

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести