5.8 C
Skopje
петок, јануари 13, 2023

МАЖИТЕ ПРИЗНАВААТ – Еве колку издржуваат во се*сот

Во зависност од тоа кога ќе прашате мажите или жените, ќе добиете сосема поинаков одговор на прашањето, колку трае просечниот сексуален однос.

Сосема е јасно дека проценките на мажот и жената за времетраењето драстично се разликуваат, а тоа е потврдено со бројни студии.

По неколку студии, е заклучено дека просечниот сексуален однос трае помеѓу 7,2 и 13 минути, а тоа го потврдуваат одговорите на околу 5.000 анкетирани мажи.

Сепак, дури 43 проценти од припадниците на посилниот пол признале дека кај нив трае помалку од две минути!

Затоа, сосема е јасно дека постои голема диспропорција помеѓу она што секој би сакал и реалноста.

„Ова е област со голема разлика во податоците добиени за времетраењето на сексот. Постојат студии кои вклучуваат парови кои доброволно се согласиле да имаат секс под внимателен надзор на истражувачите, велат истражувачите.

Не е изненадување што добиените резултати се разликуваат екстремно, од претерано кратки (помалку од две минути) до прекумерно долготрајни повеќе од 40 минути…

И, конечно, кога ќе додадете на целата статистика дека повеќето парови водат љубов, во просек, еднаш, и во најдобар случај, двапати неделно, јасно е дека овие варијанти на брзина лесно можат да се претворат во проблем во врската.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img