5.8 C
Skopje
петок, јануари 13, 2023

Мажите во врска или брак многу почесто гледаат ПО*НО ФИЛМОВИ

Зошто мажите кои имаат одличен сексуален живот тајно гледаат филмови за возрасни?

Иако обично се смета дека порно филмовите се гледаат од задоволство, вистина е дека во последните години луѓето во нив бараат „издувен вентил“ од секојдневниот стрес или едноставно им е досадно.

Ако вашиот партнер гледа порно филмови, има некои работи што треба да ги знаете. На почетокот, само околу пет проценти од луѓето што гледаат порно признаваат дека тоа влијае на нивниот живот.

Второ – ако имате добар, редовен секс со вашиот партнер, а тој повремено има потреба од порно филм – не треба да се грижите. Не паничете дури и ако гледа нешто што ви е чудно. Мажите често гледаат одредени порно филмови затоа во пракса што се плашат да го направат реално она што го гледаат.

„Жените во порно индустријата прават интересни работи, но тоа не значи дека и вие треба да ги правите. Мажите сонуваат за тројки со стриптизети, но не сакаат да бидат во врска со вистинска стриптизета“, вели еден маж.

Тие дури и не сакаат да изгледате како жените во секси видеото. Мажите не се глупави, тие знаат што се лажни гради и усни, како и дека тие кадрици коса и трепки на порно ѕвездата дека не се вистински.

– Дали гордо би оделе по улица со жената која ја гледате во вашиот омилен порно филм?

– Пекол не!, изјавил еден маж кој гледа филмови за возрасни

Порно филмовите треба да го зачинат вашиот сексуален живот, а не да го заменат. Доколку по или за време на гледањето не сакате секс со својот партнер – треба да го намали искуството. Ова е веќе моментот кога порнографијата може да предизвика проблем во врската.

Значи, ако немате секс или станува сè поретко, а вашиот партнер сè уште редовно гледа филмови за возрасни, време е да поразговарате.

Невозможно е да се генерализира, но експертите сметаат дека под проблематично спаѓа повеќе од 11 часа неделно гледање порно содржини.

Сепак, постојат сексолози кои тврдат дека времето поминато пред мониторот не е индикатор на зависност, но треба да се следи дали лицето е целосно преокупирано со порнографија и покрај забележаните штетни последици.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img