9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ДОСЕГА НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ ОД МЛАДОСТА НА АНА БЕКУТА: Не ме вработуваа ни како кафекуварка..

Пејачката Ана Бекута ретко зборува за нејзиниот приватен живот, а сега откри непознати детали од своето минато.

Таа зборуваше за деветгодишна врска со политичарот Милутин Мркоњиќ.

– Веднаш станав свесна дека тој е човекот на мојот живот. Не на првиот, туку на нашиот втор состанок. Имаше приватна средба и присуствуваше покојниот Бата Живојиновиќ, а потоа тие се согласија да ја објават неговата книга. Мој свиреше на промоцијата и ме повика. Кога г-дин Мркоњиќ седеше таму, кој веднаш скокна од столчето, не служеше и таа вечер на собирот сè ми стана јасно, рече Ана.

Таа откри дека четири години не можела да најде работа дури и како кафекуварка.

– Кога го родив Игор на 17 години, ми требаше брзо да успеам да се издржувам себеси него. Потоа почнав да пеам, мајка ми беше против, а татко ми ме поддржуваше. Пеев четири години и се обидов да најде работа. Но немаше работа за мене во Прибој, не можев ниту да се вработам како кафекуварка, рече Ана во емисијата „Печат на време“.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести