5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

56 санкционирани во населба Лисиче, 18 за некористење сигурносен појас, осум за користење мобилен телефон

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на населба Лисиче изречени се вкупно 56 мерки, при што за некористење сигурносен појас 18 санкции, осум за користење мобилен телефон, пет за непрописно паркирање и една санкција за возење без возачка дозвола.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести