2 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ ЌЕЛАВА И СО ПОТРЕСНА ПОРАКА НА ИНСТАГРАМ (фото)

Пејачката Тијана Дапчевиќ се сети на бомбардирањето што започна на денешен ден пред 22 години.

По тој повод, на својот Инстаграм профил објави фотографија на која е ќелава, а во описот напиша и објаснување:

– На денешен ден, во 1999 година, започна бомбардирањето, а јас, од револт, од тага и неможност да му помогнам на моето семејство во Србија, си ја ишишав косата ќелава… Само гледате на телевизија како некој фрла бомби кон сите ваши, и не можете ништо да направите. Никогаш повеќе да не се повтори – напиша Тијана со емотикон за срце.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести